Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Aksident i RËNDË në Mat, automjeti me dy turistët francezë bie në greminë

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të diele në Mat. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një automjet me të cilin po udhëtonin dy tusitë të huaj ka humbur kontrollin dhe si pasojë ka dalë nga rruga.

Automjeti ka rënë 50 metra në greminë, ndërkohë dy turistët të cilët ndodheshin në automjet kanë mbetur të plagosur.

Menjëhrë drejt vendit të ngjarjes kanë shkuar forcat e policisë si dhe ambulanca e cila ka bërë të mundur transportimin e të plagosurve tdrejt spitalit të Traumës në Tiranë.

Më shumë