Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Aksident i rëndë në Korçë, i plagosuri në gjendje kritike për jetën

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë me pasojë plagosjen e dy të rinjve, njëri prej tyre në gjëndje të rëndë për jetën, ka ndodhur në afërsi të fshatit Dvoran, në rrugën nacionale Korçë-Ersekë.

Aksidenti ka ardhur si pasojë e përplasjes së dy mjeteve, konkretisht mjetit tip “Jeep” me targë AA 774 OK që i përket firmës nënkontraktore të TAP, Spiecapag dhe nje mjett tip “Volksëagen” me targë AA 302 JV.

Burimet paraprake nga vëndngjarja bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit tip “Volksëagen” shtetasi B.B, rreth 29 vjeç, nga Durrësi, i cili është transportuar në Spitalin e Korçës ku po merr ndihmën e nevojshme mjekësore, dhe aktualisht ndodhet në gjendje të rëndë  shëndetësore.

Forcat e rendit ndodhen në terren për të zbardhur shkaqet e ngjarjes.

Më shumë