Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Aksident i RËNDË në aksin Korçë-Bilisht, dy makina përplasen “kokë më kokë”, ka të plagosur

Lajme të ngjashëm

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Cangonj. Sipas informacioneve paraprake mësohet se një mjeti tip “Benz” është përplasur me një tjetër automjet të tipit “Volkswagen “ i cili si pasojë është përmbysur në anë të rrugës.

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të plagosur tre persona të cilët me urgjencë janë nisur drejt spitalit të Korçës.

Deri më tani nuk dihet gjendja shëndetësore e të plagosurve apo identiteti i tyre, ndërkohë policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

 

Më shumë