Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Agravon situata në veri të Kosovës, KFOR përplaset me protestuesit, disa të lënduar (VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Ka agravuar situata në veri të Kosovës, pasi ka pasur përplasje mes ushtarëve të KFOR-it dhe protestuesve.

Mediat kosovare bëjnë me dije se nga përplasja kanë mbetur të lënduar disa ushtarë të KFOT-it. Më poshtë dëgjohen dhe të shtëna.

Kujtojmë që pas një paralajmërimi KFOR ndërhyri për të shpërndarë protestuesit në komunën e Zveçanit. Pikërisht gjatë ndërhyrjes ka pasur edhe përplasje me protestuesit.

Më shumë