Tirana
scattered clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
1kmh
40 %
Die
18 °
Hën
25 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Administrata e Zonave të Mbrojtura jep ALARMIN: Zjarri në Dukat po i afrohet banesave (FOTO-VIDEO)

Lajme të ngjashëm

Administrata Rajonale e Zonave të Mbrojtura në Vlorë, njofton publikun se zjarri në në Karaburun po rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë, pranë lagjes “Kanal”.

Një apel ky dhe për autoritetet përkatëse që të marrin masat e duhura për vënies në kontroll të situatës. Forcat e zjarrëfikses janë sinjalizuar tashmë për të qenë në gadishmëri.

Gjithashtu i kërkohet banorëve të zonës dhe vizitorëve që të jenë vigjilentë dhe në gatishmëri.

Më shumë