Tirana
thunderstorm with light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
100 %
1kmh
100 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

30 qendra shëndetësore verore hapen javën tjetër, për kujdes cilësor për pushuesit

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama lajmëron se 30 qendra shëndetësore verore do të hapen javën e ardhshme në të gjithë vendin, duke qenë se dhe sezoni turistik ka nisur.

Nga 15 Qershori, në zonat turistike bregdetare dhe malore do të hapen qendra të reja të përkohshme, për të garantuar kujdes shëndetësor cilësor për pushuesit dhe turistët.

“30 qendra shëndetësore verore do të hapen më 15 Qershor në zonat turistike bregdetare dhe malore, për të garantuar kujdes shëndetësor cilësor për pushuesit dhe turistët që do të frekuentojnë Shqipërinë këtë sezon veror”, shkruan Edi Rama.

Kryeministri ndan dhe një hartë të Shqipërisë, se ku do të jenë të vendosura qendrat e reja shëndetësore verore. Kjo është një nismë që është ndërmarrë edhe vitet e kaluara nga qeveria për t’u ardhur në ndihmë turistëve dhe pushuesve, në çdo rast.

qendra shendetesore
Zonat ne Shqiperi, ku do hapen qendrat verore shendetesore

Më shumë