Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

12 vjeçari shqiptar në Zvicër rrihet barbarisht në ambientet e shkollës

Lajme të ngjashëm

Një 12 vjeçar shqiptar në Zvicër ka rënë pre e dhunës së një grupi prej 5-6 vetësh të moshës 15 dhe 16 vjeçare. Fatlum J., është goditur në oborrin e shkollës, ndonëse ai vetë nuk di se nga çfarë janë nxitur ata persona për ta dhunuar.

Pas kontrollit në spital ka rezultuar se fëmija ka tronditje të rëndë të trurit, shpatulla të shtypura, një prej krahve të shembur si dhe lëndime në këmbë.

Dyshimet janë se shkak për ngjarjen është bërë racizimi, ndërsa vetë 12 vjeçari tregon se: “Nxënës të shkollës së mesme na kën quajtur shpesh herë ‘Scheisauslënder’ (të huaj m***).”

Ndërkohë që policia po vijon hetimet për të identifikuar dhe ndaluar autorët e kësaj ngjarjeje, familja e Fatlumit po mendon të largohet nga qyteti i Walenstadt, për shkak të frikës së dhuna mund të përsëritet. 

Më shumë