Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
34 %
4.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

10 MILION të INFEKTUAR me Covid-19 në mbarë botën, 500 MIJË të vdekur

Lajme të ngjashëm

Shkon në 10 milion numri i personave të infektuar me koronavirus në mbarë botën.

Virusi që shprtheu në Kinë vitin e kaluar, ka marrë jetën e mbi 500 mijë njerëzve.

Shumë shtete tashmë po përgatiten të përballen me valën e dytë, ndërsa dhjetra shtete të tjera po shohin një rritje në numra pas lehtësimit të masave kundër përhapjes së virusit.

Amerika mban vendin e parë me mbi 2.5 milion të infektuar dhe mbi 125 mijë të vdekur.

Të dhënat e datës 28.06.2020 sipas World Meters:

fgdfdfh4rhy4rh.jpg

Më shumë