Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023Numri i parë dhe i dytë i Revistës online vijnë falas

Zgjedhje në Kukës

Ditën e sotme, 24 shtator mbahen zgjedhjet për kryetarin e ri të Bashkisë së Kukësit. Janë 45 mijë e 946 qytetarë të Kukësit që do...

Censi i Popullsisë, a do ta plotësoni anketën?
99 vota

Newsbomb në mobile

spot_img
spot_imgPolitikë
Politikë

Zgjedhjet në Kukës, mbyllet orari zyrtar i votimit

Procesi i votimit për zgjedhjen e Kryetarit të ri të Bashkisë së Kukësit ashtu si dhe ishte njoftuar është mbyllur në orën 19:00. Kuksianët kanë...

Vlerësimi pozitiv i Standard&Poor’s për Shqipërinë, Mete: Investimet e huaja arritën 700 mln €

Agjencia ndërkombëtare e vlerësimit Standard & Poor’s (S&P) ka rishikuar për lart perspektivën e saj për Shqipërinë nga “perspektivë e qëndrueshme”, tashmë në “perspektivë...

Zgjedhjet në Kukës, Celibashi: Nuk ka patur probleme teknike në zhvillimin e procesit

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi tregon se nuk ka patur probleme në aspektin teknik të zhvillimit të procesit, për zgjedhjet që...

“Këmbanë alarmi”, Rama reagon për sulmin ndaj policëve të Kosovës: Komuniteti euroatlantik të ulë...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për ngjarjen  rëndë të shënuar në veri të Kosovës, ku u sulmua me armë policia dhe për pasojë humbi...

Begaj për vrasje e policit në Veri: Thirrje ndërkombëtarëve të reagojnë për këtë akt...

Presidenti Bajram Begaj ka dënuar me forcë sulmin e sotëm ndaj Policsë së Kosovës në Leposaviq, ku mbeti i vrarë një polic dhe u...

Berisha për sulmin ndaj policëve të Kosovës: Dënoj aktin kriminal të frymëzuar nga Beogradi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për sulmin ndaj policisë në Kosovë që shkaktoi një viktimë dhe dy të lënduar. Berisha i uron ngushëllime familjes së...

Zgjedhjet në Kukës, ja pjesëmarrja deri më tani

Qytetarët në Kukës vijojnë t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarin e ri të bashkisë. E teksa kanë kaluar disa orë nga nisja...

Sulmi ndaj policisë së Kosovës, Basha thirrje Beogradit: Distancohuni nga aktet destabilizuese

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar për ngjarjen e rëndë të shënuar në Kosovës, ku u sulmua policia dhe për pasojë humbi...

Vrasja e efektivit, Meta dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës: Ngjarje tregon domosdoshmërinë e...

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Leposaviq, me pasojë vrasjen e një efektivi dhe lëndimine  dy...

“Thirrja ‘të hetohet Rama’ për aferën McGonigal, është e kotë”, Ylli Manjani bën analizën:...

Ish-ministri Ylli Manjani analizon se përse kryeministri Edi Rama nuk mund të hetohet nga drejtësia shqiptare për aferën e McGonigal. Ai thotë se edhe nëse...

Sot zgjedhjet në Kukës, në garë PS dhe “Bashkë Fitojmë”

Ditën e sotme, 24 shtator mbahen zgjedhjet për kryetarin e ri të Bashkisë së Kukësit. Janë 45 mijë e 946 qytetarë të Kukësit që do...

Basha i shkon në shtëpi mbështetësit të tij: PD do t’u ofrojë shqiptarëve një...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka nisur një tur takimesh, derë më derë me qytetarët. Ai ka zhvilluar këtë mbrëmje një tjetër takim...

Zjarret në vend, reagon ministri Balla: Të mbrohen zonat e banuara

Sot disa vatra zjarri në vend kanë dalë nga kontrolli duke djegur me dhjetëra hektarë tokë dhe bimësi, sidomos në Bashkinë Patos, fshati Margëlliç. Me anW...

Begaj takim me Lajçak: Shqipëria e vendosur të luajë rolin e saj për rikthimin...

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, gjatë qëndrimit në New York ka takuar edhe të Dërguarin e Posaçëm të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Begaj...

“Do ta hash o trim”/ Plas debati mes Bledi Manes dhe Adriatik Lapaj, gazetari...

Një postim i Bledi Manes ka iniciuar një debat virtual mes gazetarit dhe Adriatik Lapajt, i cili pak ditë më parë prezantoi zyrtarisht lëvizjen...
spot_imgRajon
Rajon

Serbët të përgatitur për të sulmuar Kosovën, Sveçla: Gjetëm armatim të jashtëzakonshëm, për qindra...

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, në një deklaratë për mediat ka dhënë më tepër informacione nga situata në veri të vendit. Sveçla...

Gazetar dhe ish-ushtar i Rusisë, identifikohet terroristi serb i vrarë në Kosovë (FOTO-EMRI)

Gjatë sulmeve dhe tensioneve në veri të Kosovës deri më tani kanë mbetur të vdekur 8 kriminelë serbë. Sipas mediave kosovare mësohet se një...

Rritet numri i kriminelëve serbë të vrarë, KFOR gati për sulm, dhjetëra automjete pozicionohen...

Dhjetëra automjete të KFOR-it , janë pozicionuar në Mitrovicë-Leposaviq. Ata janë në nivel të lartë të gatishmërisë me të gjitha pajisjet ushtarake dhe të...

Sulmet në Veri, Osmani: Terroristët s’na zmbrapsin, Kosova është e përjetshme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka falenderuar Policinë e Kosovës në rezistencën ndaj sulmeve serbe në Veri, ku mbeti i vrarë efektivi Afrim Bunjaku. Osmani...

Specialet e Kosovës hyjnë në Manastirin e Banjskës, rrethojnë kriminelët serbë

Njësia Speciale e Kosovës ka arritur të hyjë në Manastirin e Banjskës, ku dhe prej orësh janë pozicionuar kriminelët e armatosur serbë. Burime për...

“Të vdesësh për atdhe, sikur të rilindësh përsëri!” Familjarët e policit të vrarë vendosin...

Situata në veri të Kosovës vijon të jetë e tensionuar. E teksa forcat policore po përballen me plumbat e dala nga tytat e armëve...

Me plumb në kokë, del FOTO e kriminelit serb, shkon në 6 numri i...

Ka shkuar në gjashtë numri sulmuesve të vrarë në Basnjakë të Zveçanit. Sipas Kosova Press mësohet se serbët janë vrarë teksa kanë qëlluar mbi...